Konieczna Beskidek – backstage

Fotografowanie cmentarzy historycznych to nie tylko zainteresowanie historią, pamięcią czy sztuką. To czasami także eksploracja, szczególnie jeśli chodzi o nekropolie ukryte gdzieś w terenie z dala od dróg. Poczucie pewnego rodzaju przygody potęgują ekstremalne warunki pogodowe, zwłaszcza zimą. Dobrym przykładem może być „wyprawa” na cmentarz z I wojny światowej w Koniecznej na wzgórzu Beskidek 660 m n.p.m. bezpośrednio przy samej granicy państwowej. Pewnego dreszczyku emocji dodała informacja o, widzianym w pobliżu szlaku, niedźwiedziu.

Cmentarz zaprojektował wybitny słowacki architekt Dušan Jurkovič wspaniale wkomponowując swe dzieło w krajobraz przyrodniczy i kulturowy Karpat. Więcej na temat tego cmentarza tu: Konieczna Beskidek. Chcąc podkreślić ten surowy charakter górskiego położenia i klimatu świadomie wybrałem dynamiczną zimową aurę. W wyprawie towarzyszył mi mój przyjaciel, fotograf Marcin Szumański – marcinszumanski.pl

Kiedy ja, niczego nieświadomy, fotografowałem nagrobki kolega zajął się reportażem właśnie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego i innych jeszcze cmentarzy odwiedzonych tego samego dnia. A Marcinowi dziękuję za ten reportaż i gratuluję celnego oka i świetnych kadrów.

You may also like

1 komentarz do “Konieczna Beskidek – backstage”

  1. Wiele wspaniałych, mocnych wspomnień z tych wspólnych wypraw w świat wiekowych nekropolii. I wiele jeszcze przed nami. Oby zawsze z taką pasją :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry